7. augusts - Kur dabūt filmas, kas tika rādītas svētkos?
- elgaozols
- Aug 7, 2017
- 3 min read

Ar lielu prieku un atsaucību no filmu veidotājiem, mums bija iespēja piedāvāt lielisku filmu programmu svētku laikā. Trīs vakaros tika izrādītas trīs pavisam dažādas dokumentālās filmas. Seansi bija labi apmeklēti, un pēc tiem mēs saņemām jautājumus no daudziem par iespēju rādīt šīs filmas kopienās vai iegādāties personīgajam arhīvam. Lūdzu lasiet zemāk filmu aprakstus un kur tās meklēt. Noderēs arī, ja šos seansus nācās palaist garām Baltimorā!
Liels paldies Maijai Hinklei, Mārai Pelēcei, Martai Mannenbach un Zigitai Saulītei par atbalstu, palīdzību un padomiem filmu programmas veidošanā!
VĀRPA — APSOLĪTĀ ZEME (Latvija, 2017)
Dokumentālā filma par latviešu baptistiem, kuri, bēgdami no “sarkanā pūķa” un smagajiem apstākļiem Latvijā, pirms 95 gadiem nonāca neskartajā mūžamežā Brazīlijā. Filma sniedz ieskatu līdz šim maz zināmā latviešu izceļošanas vēstures lappusē — latviešu baptistu izceļošanā no Latvijas uz Brazīliju 20. gadsimta 20. gadu sākumā. Izmantojot vēsturiskas fotogrāfijas, dokumentus un dzīvesstāstus, parādīta izceļotāju dzīve Vārpas kolonijā tās dibināšanas un uzplaukuma laikā. Izceļotāju pēcnācēju intervijas ļauj ielūkoties Vārpas ikdienā mūsdienās un centienos saglabāt latviskumu. Dokumentālo filmu veidojis Latvieši pasaulē — muzejs un pētniecības centrs sadarbībā ar Studija Centrums. Filmas autori: Bruno Aščuks, Marianna Auliciema, Brigita Tamuža.
Filmas fragmenti
Sākot ar 2017. gada septembri, filma pieejama latviešu kopienām ārpus Latvijas. Rakstiet Kristīnei Jansonei uz lapabiedri@gmail.com, lai vienotos par piegādi.
Latvieši pasaulē — muzeja un pētniecības centra piedāvājums:
Filma ir latviski ar subtitriem angļu vai portugāļu valodā.
Filmas garums: 1h 30 min.
Filmas komplekts tiek nogādāts pa pastu:
Filma jebkurā formātā (mp4, Blue Ray vai citādi) nepieciešams vienas reizes izrādīšanai.
Divas krāsainas afišas A2 lielumā (42.0 x 59.4cm; 16.53 x 23.39 collas)
Apraksts par filmu un reklāmas materiāli presei/vietējiem apkārtrakstiem.
Maksa par filmu: lūdzam, lai muzejam tiktu ziedoti kopējie ienākumi no biļešu pāŗdošanas filmas seansam. Vēlamā ieejas maksa seansam - sākot ar $10.
TRIMDA DIMD! (ASV, 2017)
Trimda dimd! īsfilmu cikls piedāvā satikties ar mūziķiem, kuri piedalījās populārās latviešu trimdas grupās, radot oriģinālu latviešu mūziku ārpus Latvijas pēc Otrā pasaules kaŗa. To skaitā ir tādas leģendas kā Ilmārs Dzenis, Vilnis Baumanis, Alberts Legzdiņš, Pāvils Johansons un Juris Kronbergs, grupa Akacis, Ludvigs Dzird u.c.
Trimda dimd! mērķis ir celt gaismā trimdas latviešu mūzikas unikālitātes. Vai tas būtu Ziemeļamerikā vai Īrijā, mēs vēl arvien izpaužam mūsu tautas identitāti. Pasaules latviešu vēsture un tagadne ir izjūtama arī mūzikā. Lai gan veidotāji galvenokārt strādāja, lai atstātu liecības nākamajām paaudzēm, tai pat laikā kaut kas svaigs un iepriekš nezināms atklāsies tiem, kuŗi jau pazīst šo mūziku un māksliniekus. Skatītāji tiek aicināti iztēloties, ka viņi sēž turpat blakus māksliniekiem un ir iesaistījušies intīmās sarunās, kas iedziļinās komponistu un mūziķu ieskatos, ierakstu procesos, iztirzā dziesmu koncepcijas un dialogu vai mijiedarbību, kas veidojās ar publiku: kāds bija mākslinieku devums un ietekme sabiedrībā kopumā un kā sabiedrība arī ietekmēja viņus. Rež. Māra Pelēce.
Filmas ir latviešu valodā ar subtitriem angliski. Katras filmas garums ir 12-15 min.
Pirmās īsfilmas - Saruna ar Vilni Baumani, Trīs no Pārdaugavas un par Ilmāru Dzeni - ir jau pieejamas www.trimdadimd.com mājaslapā, un citas sekos drīz. Filmas bagātina klausītāju vai fanu esejas un norādes uz citiem avotiem.
Ja vēlaties uzaicināt režisori Māru Pelēci uzstāties jūsu kopienā, lūdzu izmantojiet šo saziņas anketu.
RUČS UN NORIE (Latvija, 2015)
Filma Ručs un Norie ir stāsts par divu eksotisku pasauļu sastapšanos, kas uzšķiļ pārsteidzošu emocionālu un dvēselisku radniecību. Antropoloģijas maģistrātūras studente Norie Tsuruta no Japānas ierodas Latvijā, lai pētītu un rakstītu savu maģistra darbu par suitu novadu. Te viņa satiek vienu no vecākajām suitu sievām, Mariju Steimani, sauktu par Ruču, kura nezina ne vārda angliski, toties dzied. Norie iemācās latviešu valodu un antropoloģiskā interese pamazām pārvēršas patiesā gara tuvībā, kas neapdziest pat tad, kad Norie ir spiesta atgriezties Japānā. Turpmāk Latvija un Japāna ir saistītas ar neredzamu un ļoti personisku pavedienu — Ručs raizējas par Norie “tur, tālumā”, bet Norie sauc Ruču par savu Latvijas vecmāmiņu un vēlas atgriezties. Rež. Ināra Kolmane.
Filma ir latviešu un japāņu valodās ar subtitriem angliski.
Filmas garums 1h 05 min.
Filmu "Ručs un Norie" var iegādāties no filmas producentes Martas Mannenbach ASV, rakstot uz e-pastu marta@mannenbach.com, vai filmas veidotājiem filmu studijā "Deviņi", rakstot uz e-pastu devini@devini.lv. Cena: $12 + sūtīšanas izdevumi.
留言